• Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási feltételek
  • Kapcsolat
kedd, június 28, 2022
  • Belépés
  • Regisztráció
Angliai Kisokos®
Advertisement
  • KEZDŐOLDAL
  • AKTUÁLIS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • KORONAVÍRUS
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • KEZDŐOLDAL
  • AKTUÁLIS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • KORONAVÍRUS
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Angliai Kisokos®
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Kezdőoldal Érdekességek

Platina jubileum: Nyolc településből lesz nagyváros (city) a platina jubileum alkalmából

Angliai Kisokos Írta Angliai Kisokos
24/05/2022
Kategória Érdekességek
0
Platina jubileum: Nyolc településből lesz nagyváros (city) a platina jubileum alkalmából

Kép forrás: BBC

6
MEGOSZTÁS
121
MEGTEKINTÉS
Megosztás FacebookonMegosztás Twitteren

Nyolc új nagyvárost avattak a Queen’s Platinum Jubilee alkalmából, legalább egyet minden egyesült királyságbeli nemzetben – valamint a Falkland-szigeteken és az Isle of Man-en.

Az angliai Milton Keynes, a skóciai Dunfermline, az észak-ír Bangor és a walesi Wrexham kapja a címet.

Ez az első alkalom, hogy egy tengerentúli területen – Stanley, a Falkland-szigeteken – és egy koronafüggőségben – Douglasban, az Isle of Man-en – nagyvárosi címet érnek el.

Colchester és Doncaster kiegészítik a listát, és megkapják a királyi kitüntetést.

A Platina Jubileumi polgári elismerések pályázatán a pályázóknak meg kellett mutatniuk kulturális örökségüket és királyi kapcsolataikat, valamint azt, hogy helyi identitásuk és közösségeik alapján megérdemlik a nagyvárosi rangot.

Az új nagyvárosok a helyi közösségek fellendülésére és új lehetőségek nyílására számíthatnak az ott élők számára – közölte a kabinetiroda.

Idézett egy kutatást, amely szerint a korábbi győztes skóciai Perthben a helyi gazdaság 12%-kal bővült abban az évtizedben, amikor nagyvárosi rangot kapott, miután felkerült a nemzetközi térképre, mint üzleti tevékenység helye.

2012-ben az utolsó polgári kitüntetést elnyerő verseny a királynő gyémántjubileumát jelentette. Idén először pályázhattak koronafüggőségek és tengerentúli területek.

A legutóbbi polgári kitüntetések bejelentésével 76-ra nőtt a hivatalos nagyvárosok száma az Egyesült Királyság szárazföldi részén, ebből 55 Angliában, nyolc Skóciában, hét Walesben és hat Észak-Írországban.

A nyertesek és a városi rangra vonatkozó ajánlatuk részletei a következők:

Bangor, Down County, Észak-Írország

A Belfast Lough torkolatánál elhelyezkedő 61 011 lakosú Bangor a szövetségesek kulcsfontosságú helyszíne volt a második világháború idején.

1944 májusában a Szövetséges Erők legfelsőbb parancsnoka, Dwight D Eisenhower, aki később az Egyesült Államok elnöke lett, beszédet mondott Bangorban összegyűlt 30 000 katonának, nem sokkal azelőtt, hogy a hajók elindultak Normandiába és a D-napi partraszállásra.

Edinburgh királynéja és hercege 1961-ben meglátogatta a Bangor kastélyt, és miután aznap a Royal Ulster Yacht Clubban ebédelt, a herceg részt vett egy regatta versenyen.

Colchester, Essex, Anglia

 A 119 441 lakosú Colchester Nagy-Britannia első feljegyzett települése és első fővárosa.

Az elmúlt 165 évben helyőrségi város volt, és az elmúlt 21 évben 16 Air Assault Brigade-nek, az Egyesült Királyság gyorsreagálású haderejének adott otthont.

Ez a második essexi település, amely idén nagyvárossá válik, miután Southend októberben megkapta a státuszt Sir David Amess képviselő halála után, aki gyakran harcolt a nagyvárosi státuszért.

Doncaster, Dél-Yorkshire, Anglia

 Az eredetileg római település, a 110 000 lakosú Doncaster csaknem 2 000 éves.

Doncaster vasúti örökségéről híres, a Flying Scotsman és a Mallard mozdonyok egyaránt ott épültek.

Itt található a St Leger lóversenypálya is. 1776-ban alapították, ez a világ legrégebbi klasszikus lóversenye, és a történelem során a királynő és a királyi család más tagjai is részt vettek a versenyeken.

Douglas, Isle of Man

A királynő a védnöke a 26 677 lakosú (2021-es népszámlálás) Douglasban alapított Királyi Nemzeti Mentőcsónak Intézetnek (Royal National Lifeboat Institution RNLI)

A királyi terme ad otthont az Isle of Man Symphony Orchestra, az Isle of Man Choral Society és a Manx Last Night of the Proms éves zászlóshajó koncertjeinek.

Dunfermline, Fife, Skócia

 Évente megrendezett tűzijátéka mintegy 30 000 helyi lakost vonz, a karácsonyi fények rendezvény pedig 10 000 emberrel telt meg a városközpontban.

Dunfermline leghíresebb szülötte Andrew Carnegie, akinek acélipara segített Amerika felépítésében. Jótékonysága indította el a világ nyilvános könyvtári rendszerét, és mai pénzben 65 milliárd fontnak megfelelő összeget adományozott jótékobysági célokra.

Az 58 508 lakosú Dunfermline a skót királyok egyik székhelye volt a középkorban. Robert the Bruce-t 1329-ben bekövetkezett halála után a Dunfermline-i apátságban temették el

Milton Keynes, Buckinghamshire, Anglia

1967-ben hozták létre, hogy enyhítse a lakáshiányt a túlzsúfolt Londonban

A 2011-es népszámlálás szerint 171 750 lakosú városi területen 27 természetvédelmi terület, 50 műemlék, 1100 műemlék és 270 köztéri műalkotás található.

1967-ben Milton Keynes-ben hozták létre az Open University-t, a világ első diplomát adó, távoktatási intézményét; és a University Hospital NHS Foundation Trust létrehozta az ország első független orvosi iskoláját

Stanley, Falkland-szigetek

A királyi család tagjai rendszeresen meglátogatták a szigeteket, köztük Edinburgh néhai hercege 1957-ben. 2016-ban Cambridge hercege hat hetet töltött a szigeteken kutató-mentő helikopterpilótaként

A 2016-ban (a legutóbbi népszámlálás szerint) 2458 lakost számláló szigeteken jellegzetes ünnepeket és rendezvényeket tartanak évente – ilyen például a Tőzegvágás Hétfő. A falklandi háború alatt hozott áldozatokra is emlékeznek – 2022-ben lesz a konfliktus 40 éves évfordulója

Wrexham, Wales északkeleti részén

Az 1864-ben alapított Wrexham Football Club az Egyesült Királyság legrégebbi professzionális futballklubjai közé tartozik, és hollywoodi sztárok – Ryan Reynolds színész és Rob McElhenney, az It’s Always Sunny Philadelphiában című film alkotója – tulajdonában van.

A 61 603 lakosú területen található a Pontcysyllte vízvezeték, az UNESCO Világörökség része.

A tavalyi pályázatok megnyitásakor csaknem 40 helyszín nyújtott be pályzatot a nagyvárosi rangra.


A nagyvárosi státuszt gyakran hozzák összefüggésbe a katedrálissal, egyetemmel vagy nagyszámú lakossággal, de nincsenek meghatározott szabályok a státusz megadására, amelyet az uralkodó a miniszterek tanácsára ítél oda.

Az angliai Chelmsford, az észak-írországi Lisburn és a walesi Newport szerepelt  a nagyvárosi státuszért folyó verseny korábbi nyertesei között – amelyre az elmúlt három jubileumi év mindegyikében került sor.

Minden új nagyváros hivatalosan is megkapja a díjat a Letters Patent révén, amelyet az év későbbi részében adnak át.

Eközben Southampton városa megnyerte a Lord Mayoralty státuszért folyó versenyt – ami azt jelenti, hogy a polgármestert Lord Mayornak lehet nevezni -, csatlakozva a korábbi jubileumi verseny győzteseihez, köztük Chesterhez, Exeterhez és Armaghhoz.

Köszönjük, ha megosztod!

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window)
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window)
  • Click to share on Telegram (Opens in new window)
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)
  • Click to share on Skype (Opens in new window)
  • Click to share on Pocket (Opens in new window)
Forrás: BBC.co.uk
Előző cikk

Vilmos herceg 40. születésnapjára ötfontos érmét bocsát ki a brit pénzverde

Következő cikk

Tizenöt havi mélyponton a brit gazdaság aktivitási mérőszámai

Angliai Kisokos

Angliai Kisokos

Következő cikk
Tizenöt havi mélyponton a brit gazdaság aktivitási mérőszámai

Tizenöt havi mélyponton a brit gazdaság aktivitási mérőszámai

Please login to join discussion

Legutóbbi cikkek

London más G7-országokkal együtt megtiltja az orosz arany importját

London más G7-országokkal együtt megtiltja az orosz arany importját

28/06/2022
Johnson: nem szabad megengedni, hogy az ukrán élelmiszerexport blokádjával Putyin felhajtsa az árakat

Johnson: nem szabad megengedni, hogy az ukrán élelmiszerexport blokádjával Putyin felhajtsa az árakat

28/06/2022
Két helyi választást elvesztett a brit Konzervatív Párt, lemondott a párt elnöke

Két helyi választást elvesztett a brit Konzervatív Párt, lemondott a párt elnöke

27/06/2022
Adósság csapda – Hogyan kerülj ki belőle?

Adósság csapda – Hogyan kerülj ki belőle?

27/06/2022

Legyél Te is a támogatónk

Mi itt az Angliai Kisokosnál azon dolgozunk, hogy eljuttassuk Hozzátok az aktuális életet érintő hasznos információkat, olyan módon, hogy akár később is elő tudjátok keresni, ha szükségetek van rá.
Nem az a célunk, hogy fölösleges, illetve felzaklató híreket juttassunk el hozzátok csak a szenzáció és az olvasottság kedvéért.
Ahhoz, hogy ezt fenn tudjuk tartani, szükségünk van anyagi forrásokra. Jelenleg az Angliai Kisokos csapata egy sok éve Angliában élő családi-baráti társaság, akik saját idejükben és erőforrásaikból építik-szépítik a Kisokost Nektek.
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!


Támogatói link

Üdvözöllek az Angliai Kisokos hivatalos honlapján kedves olvasó! Az angliai magyarok oldala, az Angliai Kisokos egy független információs és hirdető portál, ahol mindig a legfrissebb, legaktuálisabb információkat adjuk át az angliai magyaroknak és a még otthon élő tervezgetőknek az őket leginkább érdeklő angliai témákról. Keressetek bennünket bizalommal az elérhetőségeinken. Kellemes időtöltést kívánunk az oldalainkon mindenkinek!

Népszerű

  • Magyarul mesélek – Az már nem igaz!

    Magyarul mesélek – Az már nem igaz!

    2 megosztás
    Megosztás 1 Tweet 1
  • Adósság csapda – Hogyan kerülj ki belőle?

    7 megosztás
    Megosztás 3 Tweet 2
  • Johnson: nem szabad megengedni, hogy az ukrán élelmiszerexport blokádjával Putyin felhajtsa az árakat

    1 megosztás
    Megosztás 0 Tweet 0

Legfrissebb

London más G7-országokkal együtt megtiltja az orosz arany importját

London más G7-országokkal együtt megtiltja az orosz arany importját

28/06/2022
Johnson: nem szabad megengedni, hogy az ukrán élelmiszerexport blokádjával Putyin felhajtsa az árakat

Johnson: nem szabad megengedni, hogy az ukrán élelmiszerexport blokádjával Putyin felhajtsa az árakat

28/06/2022
Két helyi választást elvesztett a brit Konzervatív Párt, lemondott a párt elnöke

Két helyi választást elvesztett a brit Konzervatív Párt, lemondott a párt elnöke

27/06/2022
Adósság csapda – Hogyan kerülj ki belőle?

Adósság csapda – Hogyan kerülj ki belőle?

27/06/2022
Miért kell a gyereknek £300-tól induló szülinapi parti???

Miért kell a gyereknek £300-tól induló szülinapi parti???

25/06/2022
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási Feltételek
  • Kapcsolat

© 2022 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala

Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • KEZDŐOLDAL
  • AKTUÁLIS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • KORONAVÍRUS

© 2022 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala

Üdv újra

Belépés

Elfelejtett jelszó Regisztráció

Új felhasználó létrehozása

Töltsd ki a mezőket a regisztrációhoz

Az összes mező kitöltése kötelező Belépés

Jelszó emlékeztető

Írd be a felhasználó nevet vagy az emailt a jelszó visszaállításához

Belépés
Go to mobile version